Badania szczelności dachów – co mamy do dyspozycji?

Badania szczelności dachów – co mamy do dyspozycji?

Nieszczelności pokryć dachowych to problem, który można uniknąć dzięki usługom Roof CONTROL. Zapewniamy wykrywanie oraz opinie stanu technicznego, kompleksowe badania szczelności oraz natychmiastową naprawę. Jak wglądają nasze możliwości?

Sposób na przeglądy okresowe dachu

Badania szczelności dachów płaskich można wykonać za pomocą różnorodnych metod. Roof CONTROL oferuje trzy: metodę dymową, próżniową oraz elektryczne. Pierwsza z nich w sposób szybki i precyzyjny wskazuje nieszczelność hydroizolacji, gdyż z każdej szczeliny wydobywa się specjalnie wtłoczony gaz barwiony. Chociaż w sposób szybki, bo za pomocą optycznego wskaźnika, to jest to metoda inwazyjna przez wtłaczanie gazu pod powierzchnię płaci dachowej. Jej innym ograniczeniem jest również rzetelność – sprawdza się lepiej na mniejszych powierzchniach – oraz brak informacji o stopniu zawilgocenia.

Bezinwazyjne metody przeglądowe

Metody elektryczna, wykorzystujące potencjał pola lub przenośne generatory prądu, wymagają co prawda większych umiejętności i profesjonalnych kompetencji, jednak pozwalają dokładnie zlokalizować nieszczelności w różnych materiałach oraz powierzchniach, wymagają jedynie odpowiedniego poziomu wilgotności w przypadku metody Leopoma oraz dostosowania napięcia.

W przypadku dachów na których występują liczne spoiny, a także trudne do badania innymi metodami złączenia membrany, wykorzystuje się metodę próżniową – niewielkie ramki próżniowe przyssawają się do szczelin i kontrolują poziom wilgotności.

Szczelny dach to podstawa zdrowego i bezpiecznego funkcjonowania w danej przestrzeni, więc konieczne jest regularna kontrola jego stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top