Co nam oferują pestki dyni?

Co nam oferują pestki dyni?

Pestki dyni są spotykane pod każdą szerokością geograficzną w niemal każdej kuchni. Doskonale znamy ten składnik, który może być dodawany do płatków owsianych, ale także do ciast różnego typu. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, że będą one posiadały bardzo dużo wartości odżywczych. Naturalnie pestki dyni łuskane można bez żadnego problemu kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Są sprzedawane na wagę, a także w opakowaniach.

Co będzie w nich najbardziej wartościowe?

Oczywiście wysoka zawartość cynku. Jeżeli chodzi o źródła tego pierwiastka, to nie znajdziemy lepszych produktów żywnościowych. Dzięki temu, właśnie pestki dyni będą posiadały wiele właściwości leczniczych. W przypadku mężczyzn będą znacznie poprawić sprawność seksualną oraz płodność. Dodatkowo są pomocne w sytuacji, gdy występuje przerost prostaty. Poza tym będą zawierały także dużą ilość białka podobnie jak orzechy. Są też bardzo wartościowym dodatkiem na przykład do śniadania.

Pestki dyni również dla sportowców

Oczywiście pestki dyni łuskane są zalecane nie tylko mężczyznom, którzy mają problemy seksualne, ale również wszystkim sportowcom, którzy chcą sobie zagwarantować dobrą kondycję. Wszystko właśnie dzięki dużej zawartości cynku. Jeżeli metabolizm w naszym organizmie ma być niezakłócony, to jego zawartość musi być zbilansowana. Dlatego pestki dyni warto spożywać regularnie. Przydadzą się każdemu również z uwagi na wysoką zawartość kwasów omega 3 i dużą ilość fitosteroli. Jeżeli na przykład bardzo intensywnie trenujemy jakąś dyscyplinę sportową, to wraz z potem nasz organizm będzie tracić dużą ilość cynku. Oczywiście nigdy nie powinniśmy sobie dawkować samodzielnie produktów żywnościowych, które będą zawierały ten pierwiastek. Najlepiej udać się do jakiegoś doświadczonego dietetyka i skonsultować się z lekarzem. Muszą być ustalone konkretne limity dobowe dopasowane do naszego organizmu. Jeżeli zastosujemy się do zaleceń, to szybko zauważymy pozytywne zmiany w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top