Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Planujesz weekend we Wrocławiu? Z pewnością masz wiele pomysłów, lecz zbyt mało czasu na odwiedzenie wszystkich godnych polecenia miejsc. Sprawdź nasz poradnik dotyczący najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić we Wrocławiu i spędź niezapomniany weekend w stolicy Dolnego Śląska!

Ostrów Tumski

Najstarsza część Wrocławia to jedna z najczęściej odwiedzanych lokalizacji. To właśnie tutaj znajduje się Archikatedra św. Jana Chrzciciela z XIII/XIV wieku, którą uznaje się za pierwszą gotycką świątynię w Polsce. Z wieży katedralnej rozciąga się wspaniały widok na panoramę Wrocławia, dlatego polecamy ten punkt widokowy wszystkim miłośnikom zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na Ostrowie Tumskim znajduje się także najstarszy wrocławski kościół pod wezwaniem św. Idziego, największy na świecie pomnik Jana Nepomucena, malowniczy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Muzeum Archidiecezjalne i wiele innych zabytkowych lokalizacji, które warto odwiedzić.

Rynek we Wrocławiu

Wizyta w żadnym mieście nie jest pełna, jeśli nie odwiedzimy starówki. Rynek we Wrocławiu, uznawany za jeden z najpiękniejszych i największych w Polsce, otoczony jest przez 60 zabytkowych kamienic, a wrocławski Stary Ratusz z XIII/XVI wieku jest najstarszym i największym w kraju. Warto wspomnieć, że rynek jest wymarzonym miejscem dla wszystkich poszukiwaczy słynnych wrocławskich krasnali – to właśnie tutaj „mieszka” Papa Krasnal.

Panorama Racławicka

Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem sztuki, czy też zaczynasz ziewać na samą myśl o wizycie w muzeum, powinieneś choć raz w życiu zobaczyć słynną „Panoramę Racławicką” tworzoną w latach 1893-1894. Każdy, kto znajdzie się w otoczeniu tego niezwykłego dzieła, może poczuć się jak uczestnik bitwy, mimo że nie zastosowano w nim efektów 3D. „Panorama Racławicka” przedstawiająca zwycięstwo Polaków nad wojskami rosyjskimi w 1794 roku jest największym obrazem w Polsce – jego wysokość sięga 15 metrów, a szerokość wynosi aż 114 metrów!

Weekend we Wrocławiu – gdzie się zatrzymać?

Jeśli nie masz znajomych we Wrocławiu, którzy znają miasto jak własną kieszeń, z pewnością będziesz szukał taniego noclegu niedaleko centrum. Warto rozważyć apartamenty do wynajęcia, które są znacznie tańsze niż hotel, a przy tym zapewniają prywatność i swobodę – apartamenty to niewielkie mieszkania z kuchnią i łazienką, w których możesz zatrzymać się z rodziną lub przyjaciółmi. Ciekawą opcją są tzw. aparthostele, czyli budynki, w których znajduje się kilka apartamentów. Tego rodzaju apartamenty do wynajęcia bardzo często połączone są również z dodatkowymi usługami, takimi jak oferta śniadaniowa, siłownia czy sauna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top