Czym zajmuje się psycholog? Poznań i okolice 

Czym zajmuje się psycholog? Poznań i okolice 

Profesjonalna pomoc psychologiczna 

Psychologia to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem ludzi, a konkretniej mechanizmom dotyczącym ich psychiki oraz codziennych zachowań. Z roku na rok coraz większa liczba ludzi – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zaczyna szukać pomocy u terapeutów, gdyż sama nie potrafi sobie poradzić z otaczającymi ich problemami. Na terapię można udać się indywidualnie, ale istnieją również takie, które są skierowane dla par, małżeństw, a nawet całych rodzin. W dzisiejszych czasach, gdy coraz większa liczba osób zaczyna mieć problemy związane z pracą, bardzo popularne stały się terapię dla biznesu, które na celu mają pomóc w określeniu swoich celów zawodowych oraz na dalszym rozwoju biznesowym – bez skutków ubocznych, czyli problemów zdrowotnych. Jeżeli czujesz, że w Twoim życiu nie dzieje się nic dobrego, jesteś zmęczony, smutny i przygnębiony, to najwyższy czas, aby skorzystać z pomocy specjalisty.

 

Czym zajmuje się psycholog? Poznań i okolice 

Warto wiedzieć, że można rozróżnić trzech głównych specjalistów, którzy zajmują się pomocą psychologiczną. Pierwszym z nich jest właśnie psycholog, drugim psychiatra, a trzecim psychoterapeuta. 

Zadaniem psychiatry jest przede wszystkim postawienie trafnej diagnozy, którą następnie leczy się przy użyciu środków farmakologicznych. Psychiatria jest nauką medyczną, która wymaga 6 letnich studiów. W dużej mierze psychiatrzy zajmują się chorobami, które są ściśle związane z zaburzeniami osobowości, np. osobowość paranoiczna, schizoidalna, czy depresja. W większości przypadków, gdy udajemy się po pomoc do psychiatry, możemy zostać skierowani również na terapię, którą przeprowadza psychoterapeuta. Jego zadaniem jest przeprowadzenie kilku, a nawet kilkudziesięciu spotkać z danym pacjentem, a ich celem jest zmiana zachowania oraz funkcjonowania konkretnej osoby. Czym zatem zajmuje się psycholog? Przede wszystkim – poradnictwem. Do psychologa przychodzą osoby, które nie chorują, a mają  problemy wynikające z życia codziennego. Mogą to być np. kłopoty w domu lub w pracy, przygnębienie, problemy w związku lub w rodzinie. Psychologia zajmują się również przeprowadzaniem testów psychologicznych. 

 

Profesjonalna psychoterapia. Poznań 

Jeżeli czujesz, że nie potrafisz poradzić sobie ze swoimi problemami i chcesz skorzystać z pomocy psychologa,  to bardzo ważne jest to, do jakiego specjalisty trafisz. Dobry psycholog powinien być empatyczny i otwarty na problemy swoich pacjentów. Bardzo ważna jest również umiejętność słuchania. Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska to poradnia psychologiczna w Poznaniu, w której pracuje zespół doświadczonych specjalistów – psychologów, psychoterapeutów oraz pedagogów. Specjaliści oferują zarówno terapię indywidualną, jak i w niewielkich grupach. W swojej ofercie posiadają terapię z zakresu: pomocy psychologicznej, psychoterapii, terapii rodzinnych, terapii dla firm, konsultacji w ramach programów rozwojowych oraz psychologii i psychoterapii dziecięcej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top