Dla małego księcia

Dla małego księcia

Współczesne łóżeczka dla chłopca to prawdziwa feeria wzorów, kolorów i pomysłów. Dzięki temu dużo łatwiej wybrać model, który spodoba się małemu użytkownikowi.

Jednak łóżeczka dla chłopca mają nie tylko ciekawie się prezentować i pasować do wystroju pokoju dziecięcego. Mają być także wygodne i praktyczne. Powinny być wykonane z solidnych materiałów z dbałością o jakość i każdy szczegół.

Wyścigówka lub statek pirata

Łóżeczka dla chłopca to wcale nie muszą być nudne konstrukcje z desek. Urządzając pokój dla syna, można mocno poszaleć z wzornictwem. I to nie tylko z kolorami. Łóżeczka wyglądające jak wyścigówka, policyjny radiowóz albo wóz strażacki? Łóżka w formie statku pirata?  Piłka nożna dla małego fana Roberta Lewandowskiego? Takie ciekawe i niekonwencjonalne łóżka przypadną do gustu niejednemu kilkuletniemu gospodarzowi wnętrza. Pozwolą urządzić przestrzeń, w której chłopiec będzie nie tylko wypoczywał, ale i doskonale się bawił oraz spędzał czas. Jeśli pokój dziecięcy jest mały, można zdecydować się na łóżko chowane w szafie, zwane łóżkiem ściennym, czyli nowoczesną odsłonę półkotapczanu. W ciągu dnia łóżka nie widać, ponieważ jest ukryte w szafie. Rozkłada się je jednym ruchem tuż przed udaniem się na spoczynek.

Wygoda ponad wszystko

Młodsze dzieci mają zazwyczaj łóżka z materacami. Odpowiedni materac pozwala prawidłowo odpocząć, powinien też dopasowywać się do ułożenia ciała i odpowiednio wspierać kręgosłup. Ciało podczas snu układało się w naturalny sposób, czyli kręgosłup był jednakowo podparty na wszystkich swoich odcinkach, a mięśnie odpowiedzialne za podtrzymywanie go w odpowiedniej pozycji, mogły też wypocząć. Należy wybrać materac średnio twardy, nie taki, który bezpowrotnie odkształca się pod ciężarem. Wypełnienie materaca jest istotne. I w przypadku łóżeczek dziecięcych, i w łóżkach dla starszych dzieci, materac może być wypełniony elastyczną pianką, może być lateksowy, kokosowy. Łóżka dla starszych dzieci nie muszą mieć osobnych materacy, są to zazwyczaj tapczaniki. Praktyczne łóżeczka dla chłopca powinny być wyposażone w szufladę czy skrzynię, w której zmieści się pościel dziecka. Bywa, że taka szuflada jest na tyle pojemna, że ma przegródki na zabawki i gry czy na ubrania. Skrzynia bądź szuflada najczęściej nie są połączone z łóżkiem, można je więc całkowicie wysunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top