Glycine Airman – zegarki inspirowane lotnictwem

Glycine Airman – zegarki inspirowane lotnictwem

Marka Glycine to jedna z wielu szwajcarskich marek, która stała się sławna dzięki produkcji niezawodnych zegarków. Zegarki firmowane nazwą Glycine powstają od roku 1910 – Eugene Malayna, założyciel firmy, był wynalazcą automatycznego mechanizmu czasomierzy. Wśród wielu linii produkowanych zegarków jedną z najpopularniejszych jest Glycine Airman – początkowo były one przeznaczone głównie dla pilotów. Sam rodowód kolekcji świadczy o tym, że muszą to być zegarki niezwykle wytrzymałe i precyzyjne. Nic więc tez dziwnego, że w roku 1969 były zabrane w kosmos przez członków załogi podczas misji Apollo 12.

FUNKCJONALNOŚĆ…

Zegarki Glycine Airman charakteryzują się niezwykłą przejrzystością cyferblatu – między innymi fosforyzującymi wskazówkami, dzięki którym można odczytać godzinę niezależnie od panujących warunków. Mają też obrotową lunetę, dzięki której możliwy jest odczyt czasu w drugiej strefie czasowej (ta funkcja powinna przypaść do gustu miłośnikom podróży, a także ludziom, którzy ze względów zawodowych często zmieniają miejsce pobytu). Rezerwa czasu, która wynosi nawet do 42 godzin (tyle zegarek „chodzi” po zdjęciu go z ręki), sprawia, że korzystanie z czasomierza staje się mniej absorbujące, gdyż nie trzeba pamiętać o nakręcaniu go. Zegarki Glycine Airman są wodoszczelne i posiadają odporne na zarysowania szafirowe szkiełko. Koperta jest wykonana ze stali szlachetnej, co zapewnia jej wytrzymałość, trwałość i łatwość w utrzymaniu w czystości.

…PLUS ELEGANCJA

Wygląd zegarka Glycine Airman jest niezwykle oryginalny – cechuje go pewna surowość, minimalizm, przejrzystość, a jednocześnie dbałość o szczegóły. Wśród modeli można wybrać takie na bransolecie, pasku skórzanym albo syntetycznym. Ciekawym i dość niespotykanym elementem jest to, że w większości modeli jest zastosowane 24-godzinne wskazanie czasu – przez co tarcza zegarka wygląda bardzo interesująco. Mimo swojego funkcjonalnego i mocno praktycznego stylu zegarki z kultowej kolekcji Airman są zaprojektowane tak, że pasują także do ubrań eleganckich – zwłaszcza te zaopatrzone w skórzane paski w różnych kolorach. Jest to niezwykle wygodne w przypadku ludzi aktywnych, którym nieobce są zarówno sportowe wyzwania, jak i spotkania biznesowe. Wybór zegarka z kolekcji Glycine Airman na pewno dobrze świadczy o guście właściciela, jak i o jego prestiżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top