Psy nie zawsze pożądane

Psy nie zawsze pożądane

Niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić domu bez psa. Czworonożny pupil staje się codziennym kompanem w trakcie zabaw bądź spacerów, pełniąc także obowiązki stróża. Niestety, nie zawsze tak jest i czasami psy mogą się okazać niepożądanymi gośćmi na posesji. Oczywiście mowa głównie o bezpańskich czworonogach, które mogą przeszkadzać w trakcie spotkań w ogrodzie, ale także powodować dyskomfort u biegaczy czy rowerzystów.

Ultradźwięki skutecznie odstraszają psy

W sytuacji, kiedy przeszkadzają bezpańskie psy, warto się zdecydować na rozmaite rozwiązania, które pomagają je skutecznie odstraszyć. Jedną z możliwości jest urządzenie elektryczne, emitujące ultradźwięki. Te ostatnie powodują w organizmie zwierząt reakcję, która blokuje je przed zbliżeniem się do konkretnego obszaru. Nie ma obawy o zdrowie człowieka, ponieważ fale nie wpływają na niego, są niesłyszalne dla domowników. Warto zatem wykorzystać odstraszacz dla psów w sytuacji, kiedy zwierzęta stają się intruzami i nie pozwalają funkcjonować w spokoju. Urządzenia skutecznie zniechęcają czworonogi do zbliżania się. To nie tylko kwestia komfortu domowników, ale również bezpieczeństwa. Wiele osób przecież może się obawiać ataku ze strony psa. Należy przy okazji podkreślić, że odstraszacz nie jest groźny dla zdrowia zwierząt, po prostu wpływa na ich układ nerwowy lub słuchowy, dzięki czemu powoduje niechęć do podchodzenia w pobliże urządzenia.

Odstraszacz pod różnymi postaciami

Wybór tego rodzaju produktów jest szeroki. Interesującym rozwiązaniem są niewątpliwie przenośne, niewielkie osobiste modele, które warto zabrać na przykład na wycieczkę rowerową, spacer albo przebieżkę. Przydatne bywają również dla kurierów, listonoszy, a nawet policjantów, czyli osób, które często mają okazję mijać bezpańskie psy, a i na wielu posesjach mogą się obawiać czworonożnych mieszkańców. Tradycyjne, większe odstraszacze zajmują więcej powierzchni, ale też mogą być mobilne i bez kłopotu można ustawić je w pożądanym miejscu. Wiele uniwersalnych urządzeń pozwala dostosować częstotliwość fal do zwierząt, które chce się zniechęcić do zbliżania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top