W towarzystwie witamin z grupy B

W towarzystwie witamin z grupy B

Do zdrowego funkcjonowania organizmu człowiek potrzebuje całej palety witamin, minerałów i sprzyjających warunków zewnętrznych, aby móc wyłapać to, co najkorzystniej wpływa na witalność i dobre samopoczucie.

Niestety coraz częściej zła dieta i niezdrowy tryb życia stoją ku temu na przeszkodzie. Przetworzone jedzenie, brak słońca i ruchu na świeżym powietrzu, stresujący dzień i nieprzespana noc. Do tego używki i substytuty, który mają rekompensować szczęście.

Tajemnica tkwi w prostocie

Modne ostatnio nurty powrotu do korzeni, życia w zgodzie z przyrodą i cyklem sezonowości, porami roku świadczą o tym, że człowiek szuka tego, co dla niego dobre. Odchodzi od chaosu i wycofuje w ciszę, by móc wsłuchać się w siebie samego. Może wtedy odpowiednio wcześnie zauważyć, czego organizm się domaga i szybko zareagować, by te niedobory uzupełnić, chroniąc się tym samym przed zdrowotnymi konsekwencjami. Jak zatem zadbać o siebie żyjąc w miejskiej dżungli? Nie dać się zwariować, zadbać o siebie i regularnie uzupełniać niedobory witamin.

Witamina B Complex

Witaminy z grupy B należą do czołowych witamin odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Układ naczyniowy, nerwowy, sercowy, mięśniowy, jak i kondycja skóry, włosów, paznokci, w dużej mierze zależą od poziomu tych witamin, dostarczanych wraz z pokarmem lub w razie niedoborów, skutecznie suplementowanych.

Witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie, łatwo wypłukują się z organizmu, a przez to, że nie są magazynowane, należy je regularnie uzupełniać. Ponadto wpływają na siebie wzajemnie, dlatego dostarczane razem w odpowiednich proporcjach, pozytywnie wpływa na optymalne wchłanianie, przyswajanie i działanie. Można do tego dążyć stosując zbilansowaną dietę, bogatą w mega complex witamin, czyli owocowo- warzywną, uzupełnioną pełnoziarnistymi produktami zbożowymi, rybami, mięsem drobiowym, podrobami. Można też suplementować- najlepsza witamina B complex. Witamina B complex to suplement zawierający 8 witamin z grupy B. Witamina B complex w kroplach, to optymalne połączenie składników i proporcji. Polecane szczególnie w przypadku zwiększonego zapotrzebowania za witaminy tej grupy, ludziom żyjących w ciągłym stresie, zmęczonym psychicznie i fizycznie, kobietom w ciąży, osobom w podeszłym wieku.

Dieta wegańska, a witamina B Complex

Stosowanie diety wegańskiej czy wegetariańskiej stwarza ryzyko niedostarczania organizmowi kompletnej dawki witamin z grupy B lub składników poprawiających ich przyswajalność. Suplementacja mega complex, pozwala uzupełniać te niedobory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top