Zadbaj o czystość. Kup dobry śliniak

Zadbaj o czystość. Kup dobry śliniak

Śliniaki to z pewnością jedne z obowiązkowych akcesoriów potrzebnych podczas karmienia dziecka. Chyba że rodzicom nie zależy na czystych ubraniach malucha i porządku wokół. Okej, to raczej się nie zdarza, dlatego właśnie śliniak jest podstawowym wyposażeniem dzieciaków. Na szczęście wybór tego typu produktów w obecnych czasach jest na tyle szeroki, że bez kłopotu można znaleźć taki, który będzie odpowiadał pod względem koloru, materiału, a nawet formy.

Śliniaki do wyboru, do koloru

Maluchy podczas jedzenia niekoniecznie jedzą. To fakt, który potwierdzi chyba każdy rodzic. Zabawa, gaworzenie, sięganie albo próba sięgania po taką czy inną rzecz. To normalny widok w czasie spożywania posiłków. Wystarczy jeden gest i kaszka, zupa, mus lub cokolwiek innego, co akurat znajduje się w menu, wypada z ust na ubrania, krzesełko do karmienia czy podłogę. Aby temu zapobiec, trzeba zdecydować się na zakup śliniaka. Są rozmaite ich rodzaje. Oczywiście najprostsze i najmniejsze śliniaki to te w stylu apaszek, zapinane pod szyją, przydatne na przykład podczas picia. Mogą też stanowić element garderoby. Warto także pomyśleć nad śliniakiem w kształcie fartuszka.

Osłania zdecydowanie większą powierzchnię, tak więc bardziej bezpieczne są ubrania dziecka. To opcja dla trochę starszych maluchów. Śliniaki posiadają czasem dodatkową kieszonkę, dzięki czemu unika się sytuacji, w których kawałki pożywienia upadają na kolana albo na podłogę. Można także wybrać śliniak z długim rękawem w kształcie koszulki, który jest już najbardziej bezpieczną propozycją dla małych głodomorków.

Jakie warstwy i wzory?

Podczas wyboru śliniaka warto zwrócić uwagę na jego warstwy, a konkretnie na materiał, z jakich są wykonane. Często są dwie warstwy – ta wewnętrzna, bardziej miękka, czyli wygodna dla użytkownika, natomiast zewnętrzna wykonana jest z tworzywa sztucznego, które powinno się łatwo myć. Zdarzają się nawet takie produkty, które można czyścić w zmywarkach. Możliwość łatwego spierania resztek jedzenia to w zasadzie kluczowy argument za kupnem takiego czy innego śliniaka. To produkt, który na pewno nie uniknie zabrudzeń, a czyszczenie to czynność konieczna. Poza tym warto podkreślić, iż śliniaki dostępne są w wielu rozmaitych kolorach oraz z rozmaitymi wzorami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top