Znajdź odpowiednie buty w góry

Znajdź odpowiednie buty w góry

Wyprawa w góry to często wybierany przez nas sposób spędzania czasu, na przykład podczas wakacji. Wiele osób uwielbia spacery po górskich szlakach, podczas których można eksplorować piękne tereny, a przy okazji podziwiać wspaniałe widoki. Do wyjścia w trasę warto się jednak dobrze przygotować. Nie zapominajmy między innymi o obuwiu, które ma kolosalne znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Obuwie w górach to podstawa

Szukając butów na górskie wyprawy warto zastanowić się nad tym, czy będziemy z nich korzystać zimą, czy latem. Wiadomo, że podczas zimowych miesięcy warunki są trudniejsze, więc to już domena bardziej doświadczonych osób. Zimą warto zdecydować się na buty z twardszą podeszwą. Poza tym mocne łączenia sprawdzają się w trudniejszych warunkach. Kiedy jest chłodniej, najlepszym materiałem wydaje się skóra, a poza tym lepiej jest wówczas sięgnąć po wyższe obuwie. To kwestia bezpieczeństwa, choć warto pamiętać, że zimą, w trudnych warunkach w góry raczej powinni się wybierać tylko doświadczeni piechurzy. Lato też potrafi być zdradliwe, ale z pewnością jest łatwiej. Można wówczas postawić na lżejsze buty, na nieskomplikowanych szlakach nawet sportowe obuwie będzie odpowiednie. Inaczej niż zimą, w cieplejszych miesiącach spokojnie można wybrać buty z miękką podeszwą oraz krótkie, nawet przewiewna siateczka nie zaszkodzi.

Oczywiście warto podkreślić, że decyzja o wyborze obuwia na górskie wyprawy ma ogromne znaczenie, ale najważniejsza i tak jest głowa. Jeśli więc widzimy, że za oknem panują złe warunki, to zrezygnujmy z wyjścia na szlak. Nawet najlepsze buty mogą bowiem nie uratować nam zdrowia lub życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top