Neurologopedia – zbiór najważniejszych informacji

Neurologopedia – zbiór najważniejszych informacji

Neuronopatia to odmiana logopedii. Czym się różni od klasycznej dziedziny? Tym, że specjalista po kierunkowych studiach po neuropatii diagnozuje i stosuje różne terapie mowy, wpływające na układ nerwowy. Pacjentami neurologopedy są osoby (a także dzieci), które borykają się z problemami mowy w wyniku uszkodzeń ośrodkowego układ nerwowego. W Polsce brakuje takich specjalistów. Szukasz ciekawego kierunku studiów, który umożliwi zdobycie dobrej pracy? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Gdzie studiować neurologopedię?

Neurologopedię można studiować na uczelniach państwowych i prywatnych o profilu medycznym i pedagogicznym. Studia tego typu są dwustopniowe, zawodowe, a także magisterskie. Oprócz tego w Polsce można także iść na studia podyplomowe o takiej tematyce. Neurologopedia (poznań) to bardzo ciekawa nauka, która zajmuje się diagnozowaniem przyczyn problemów mowy w kontekście układy nerwowego. Po studiach absolwent otrzymuje uprawnienia do wykonywania zawodu neurologopedy lub nauczyciela neurologopedii.

Praca po kierunku neurologopedia

Absolwent kierunku neurologopedia (poznań i okolice) zostaje przygotowany do pracy neurologopedy w szkołach, przedszkolach, poradniach, domach pomocy społecznej czy sanatoriach. Osoba po takim kierunku może się pochwalić kompetencjami, pozwalającymi kształtować i korygować emisję głosu i diagnozować neurologiczne przyczyny problemów z mową. Dobrze postawiona diagnoza, a także metoda leczenia może przywrócić odpowiednią umiejętność wypowiadania się zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe.

Kandydaci, którzy myślą o pójściu na studia z neurologopedii powinni być z natury empatyczni, cierpliwi i pracowici. Oprócz tego osoby, chcące wykonywać taki zawód muszą wzbudzać zaufanie pacjenta, ponieważ problem z mową jest bardzo wstydliwy i tylko pełne zaufanie umożliwia postawienie odpowiedniej diagnozy i włączenia metody leczniczej, pozwalającej przywrócić umiejętność mówienia.

Powrót na górę