Czym jest prasa do śmieci?

Czym jest prasa do śmieci?

Jest to urządzenie lekkie i kompaktowe. Służy do prasowania odpadów komunalnych w pojemnikach o pojemności 120, 240 lub 360 litrów. Nacisk ok. 500 kg, jaki płyta prasująca wywiera na śmieci zapewnia doskonałe zagęszczenie. W zależności od rodzaju prasowanych odpadów redukuje ono ilości co miesiąc oddawanych pojemników nawet o 80%.

  

Zalety jakie posiada maszyna

Oprócz korzyści wypływających w opisie, wyróżniamy także:

* sterowanie oburącz,

* niski pobór energii,

* niezawodność,

* możliwość prasowania większej ilości pojemników,

* duża mobilność,

* prosta obsługa,

* uniwersalny zasilacz,

* sterownik PLC.

 

Zgniatarka do odpadów – co to jest i jak działa?

 

Jest to mechanizm, który zamienia odpady w ergonomiczną kostkę dostosowaną do optymalnego wykorzystywania kosza o pojemności 240, 660 i 1100 litrów. Zgniatarki usprawniają procesy przetwarzania pozostałości. Dzięki ich dokładnemu miażdżeniu, kontenery w które pakowane są nieużytki, objętość diametralnie się zmniejsza, co powoduje możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Dodatkowo daje nam to kolejny plus, którym jest zaoszczędzenie energii, a także optymalizacja czasu pracy kierowców, bowiem mniej kursów – tym mniej problemów. Działania podejmowane po zakupie urządzeń do śmieci i odpadów są bardzo korzystne względem środowiska naturalnego i ekologii. W dzisiejszej dobie bycie eko jest na czasie. Obie maszyny, które zostały opisane w artykule są bezpieczne dla pracowników. Ciekawym aspektem jest fakt, że może ich nazw nie słyszymy na porządku dziennym, ale w życiu codziennym są wszędzie. Możemy je spotkać m.in:. w takich biznesach jak:

* hotelarstwo,

* gastronomia,

* stacje benzynowe,

* sklepy,

* punkty usługowe,

* przemysł,

* centra dystrybucyjne,

* hurtownie,

* zakłady przetwórcze, spożywcze oraz wytwórcze.

 

Każdy zainteresowany ekologią, bądź inną zaletą tych urządzeń, może być pewien, że nie pożałuje swojej decyzji wybierając taką formę odzysku. Zwłaszcza, że zarówno prasa do śmieci, jak i zgniatarka do odpadów zdają się być bezproblemowe, a ich korzyści zachwycają skutecznością.

Powrót na górę