Miody z propolisem – dlaczego warto z nich skorzystać?

Miody z propolisem – dlaczego warto z nich skorzystać?

Jeśli od dłuższego czasu nie wiesz, w jaki sposób właściwie zadbać o swoją odporność, to doskonale się składa. Właściwe miody z propolisem to odpowiednie rozwiązania, na które warto zwrócić swoją uwagę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z odpowiednimi produktami, które pozwolą na to, aby spożywać produkty najwyższej jakości o odpowiednim składzie, a dodatkowo w konkurencyjnej cenie. Poznaj odpowiednie właściwości propolisu, który bez dwóch zdań jest darem natury. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ta substancja jest stosowana w przypadku wielu dolegliwości już od 15 tysięcy lat. 

Miody z propolisem – zastosowanie 

Rozwiązania, takie jak miody z propolisem to idealna propozycja dla osób, które chcą wykorzystać zbawienne właściwości na nasz organizm. Propolis jest bowiem lepką, żywiczną substancją, jaka pozostaje używana przez pszczoły. Służą one do uszczelniania gniazda, a także pokrywania elementów wewnętrznych ula i zabezpieczenia go przed wszelkiego rodzaju bakteriami, pleśniami i zakażeniami. W naszym kraju pszczoły najczęściej korzystają z pączków drzew liściastych. Wśród nich warto wymienić między innymi jesion, dąb, topolę, a także kasztanowiec i uszkodzoną korę drzew iglastych. 

Dlaczego warto wybrać miody z propolisem?

Miody z propolisem to bez dwóch jedne z najbardziej docenianych produktów nie tylko ze względu na smak i aromat, ale również prozdrowotne właściwości. Sam propolis przybiera różne barwy, a wszystko zależy od roślin, z jakich pszczoły pozyskują surowiec. Może mieć on bowiem barwę od pomarańczowej, przez czerwoną, szarą, ciemnozieloną, brunatną i czarną. Połączenie miody z propolisem pozwala na dostarczenie do organizmu dużej ilości mikro i makroelementów, jakie obecnie trudno znaleźć w pożywieniu. Produkty tego rodzaju dostarczają dużej ilości białka, witamin, aminokwasów egzogennych, kwasów organicznych oraz enzymów. Jak do tej pory naukowcy wyodrębnili około 300 substancji, jakie wchodzą w skład. Mamy nadzieję, że stosowanie tego rodzaju produktów wyjdzie Ci na zdrowie. 

Powrót na górę