Naturalny środek na komary

Naturalny środek na komary

Nadchodzi lato, a wraz z nim wizja ciągłej walki z komarami. Z rozmarzeniem wyobrażamy sobie beztroskie chwile nad jeziorem, wędrówki po lesie i wesołe wieczory na tarasie. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie nasi bzyczący towarzysze. W takich wypadkach zawsze pada pytanie: Jaki jest skuteczny środek na komary? Często jest on bliżej, niż przypuszczamy.

 

3 naturalne środki na komary 

 

Nie zawsze chcemy uciekać się do chemicznych preparatów, które skutecznie odstraszają owady. Czasami równie efektywne są te naturalne. Środek na komary nie musi być wcale drogi; ba, nie musi być nawet kojarzony z czymś nieprzyjemnym. Wystarczy spojrzeć na to, co oferuje nam matka – natura. 

  1. Rośliny – dla komarów zapach ma kluczowe znaczenie. Dlatego wystarczy posadzić na balkonie lub tarasie, a nawet postawić w doniczkach na oknie odpowiednie rośliny, które skutecznie zniechęcą owady do odwiedzania naszej przestrzeni. Do najbardziej popularnych należą:
  • Mięta – zapach jest tak intensywny, że komary będą omijać dom z daleka
  • Komarzyca – już sama nazwa wskazuje jej przeznaczenie: jest ona barierą nie do sforsowania
  • Geranium – inaczej „anginka”, komary nie lubią jej cytrusowego zapachu
  • Koper włoski – skutecznie zniechęca owady do ataku
  • Kocimiętka – choć koty ją uwielbiają, komary omijają z daleka
  • Lawenda – piękna, pachnąca i niebezpieczna… nie tylko dla komarów
  1. Magiczna świeca – stworzenie magicznej świecy, która odstrasz komary jest bardzo proste. Wystarczy wziąć kawałek skórki od cytryny i umieścić ją wokół knot świecy. Zapach skutecznie zniechęci komary do ataku. Polecą gdzie indziej. 
  2. Jerzyki – te śliczne ptaki są istnymi pogromcami komarów i muszek. Żeby raz na zawsze pozbyć się kłopotu wystarczy zachęcić je do zamieszkania w pobliżu waszego domu lub bloku, tworząc odpowiedni domek. Jeżeli ptaki przekonają się do otoczenia, a w pobliżu będą mieć mnóstwo pożywienia, szybko odczujecie różnicę.

 

Lato bez komarów

 

Lato jest cudowne, jednak komary potrafią dawać się we znaki. Warto więc pamiętać, że nie trzeba iść do apteki, żeby skutecznie z nimi walczyć. Kiedy odlecą, będzie można naprawdę cieszyć się beztroską. 

Powrót na górę