Niedobory magnezu w ciąży – skutki

Niedobory magnezu w ciąży – skutki

Ciąża to cudowny okres w życiu każdej kobiety. Niestety etap przygotowywania się do narodzin dziecka wiąże się także z koniecznością monitorowania swojego stanu zdrowia. Bardzo często u przyszłych mam dochodzi do niedoborów magnezu. To składnik, który w organizmie można szybko uzupełnić w ramach suplementacji. W tym artykule przedstawiamy objawy niedoboru magnezu, a także jaki magnez stosować w tak pięknym okresie, jakim jest ciąża. Zapraszamy do lektury!

Magnez w ciąży – jakie są objawy niedoboru tego mikroskładnika?

W czasie „stanu błogosławionego” organizm kobiety potrzebuje większych ilości składników odżywczych, aby odżywiając dziecko móc zadbać także o swoją gospodarkę odżywczą. Lekarze, którzy prowadzą ciąże, zazwyczaj przepisują szereg suplementów (w zależności co pokazują wcześniejsze badania) w tym między innymi środki bogate w magnez tj. asmag forte. Ciąża to wyjątkowy czas, lecz pełen wyzwań dlatego kobieta musi tak się odżywiać i suplementować, aby nie cierpieć na niedobory poszczególnych mikroskładników. W przypadku niedoboru magnezu dziecko może się nie rozwijać prawidłowo. Brak odpowiedniego stężenia tego składnika może spowodować krwawienie z dróg rodnych a w skrajnych przypadkach do poronienia. 

Oprócz tego, niedobory magnezu mogą spowodować zaburzenia koncentracji i pamięci, zabrudzenia nastroju, pogorszenia kondygnacji włosów i paznokci, bóle głowy czy zaburzenia snu i pracy serca. Jak widać w przypadku gdy organizm nie będzie odżywiony odpowiednio magnezem może dojść do szeregu złych doświadczeń. Dlatego warto uzupełniać ten mikroelement, zażywając na przykład asmag forte. Ciąża wymaga stosowania różnych rozwiązań w odpowiedni sposób, dlatego poniżej przedstawiamy rady ja stosować magnez. 

Magnez w ciąży – jaki stosować?

Każda suplementacja w ciąży musi odbywać się w odpowiedniej formie. Przede wszystkim sam suplement musi być najwyższej jakości. Przykładem takiego produktu jest asmag forte. Ciąża to poważny okres, gdzie nie ma miejsca na pomyłki. Dlatego najlepszej stosować suplement o krótkim składzie i zażywać magnez w postaci 2-3 tabletki dziennie w zależności od zapotrzebowania organizmu. 

Powrót na górę