Rower na wyprawę za miasto i do pracy

Rower na wyprawę za miasto i do pracy

Rower często służy nam na co dzień. Wykorzystujemy go rekreacyjnie, na przykład podczas weekendowych wycieczek za miasto, ale także służy nam jako środek transportu choćby do pracy czy na uczelnię. Uniwersalny jednoślad na pewno przyda się w wielu sytuacjach. Jaki rower najlepiej wybrać, jeśli chcemy go użytkować podczas różnych okazji?

Trekkingowy rower przydatny na co dzień

Wydaje się, że najbardziej oczywisty i sensowny wybór to rower trekkingowy. Jest tak z kilku względów. Najważniejszy powód to ten, że jest komfortowy. Geometria ramy i ustawienie kierownicy sprawiają, że jedzie się na nim w pozycji wyprostowanej, a więc nie obciąża się tak mocno kręgosłupa. To oznacza, że jest świetnym środkiem transportu zarówno na rekreacyjne wycieczki w plener, jak również sprawdza się na asfalcie, na przykład w drodze do pracy lub na zakupy. W przypadku wyjazdu do sklepu dobrze jest zaopatrzyć się na przykład w sakwę lub kosz. Na szczęście praktycznie każdy rower trekkingowy ma taką możliwość, więc jest gdzie pomieścić zakupy. Tego typu jednoślady są uniwersalne, ale dostępne w wersjach damskiej i męskiej. W zależności od tego, kto będzie z niego korzystał, można wybrać rower z obniżoną ramą dla pań lub z wyższą – dla panów. Warto zwrócić uwagę na jakość ramy, kiedy szukamy pojazdu dla siebie. Wiadomo, że ten element powinien być solidny, ale jednocześnie komfort nakazuje, by był stosunkowo lekki. Wygodne siodełko także ma znaczenie dla komfortu podczas podróżowania.

Poza tym, to może mniej istotne, aczkolwiek wiele osób zwraca na to uwagę, rowery trekkingowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Każdy, niezależnie od gustu i upodobań, powinien więc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Powrót na górę