Różne rodzaje łóżek

Różne rodzaje łóżek

Zanim zdecydujemy się na zakup łóżka, poznajmy wszystkie rodzaje tego mebla, i zastanówmy się, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Wszystkie dostępne na rynku łóżka mają swoje zalety i wady, a tylko od nas zależy, które z nich wybierzemy.

Łóżka dla wymagających

Wśród najbardziej pożądanych znajdują się łóżka kontynentalne, które coraz częściej trafiają do naszych mieszkań. Jeszcze niedawno były bowiem spotykane przede wszystkim w luksusowych hotelach. Nie bez powodu, bo ich największą zaletą jest komfort, jaki zapewniają. Wynika on stąd, że te budzące coraz większe zainteresowanie łóżka sypialniane mają niezwykłą konstrukcję. Składają się bowiem z trzech warstw, które sprawiają, że łóżko jest miękkie, ale też elastyczne i dopasowuje się do kształtu ciała śpiącego. Łóżka kontynentalne charakteryzują się też niestandardową wysokością, bo mierzą od 70 do 90 cm. Dzięki temu łatwiej zmienić pozycję podczas spania, a także z łóżka zejść. Są to łóżka tapicerowane i dostępne w bardzo wielu wzorach i kolorach. Najpiękniej się prezentują w dużych sypialniach, gdzie najlepiej widać całą ich urodę. 

Minimalistyczne i bogato zdobione 

Łóżka metalowe to meble znane od lat, ale ciągle znajdują wielu zwolenników. Sprawiają wrażenie bardzo lekkich, dlatego są idealne nawet do sypialni o niewielkich rozmiarach. Zwykle są to łóżka, które mają nogi, więc pod nimi jest sporo miejsca – można tam ułożyć posłanie dla psa, lub przechowywać rzeczy, które nie zmieściły się w szafie. Łóżka te są także solidne, trwałe i łatwe w pielęgnacji. Dostępne są w prostej formie lub z bogato zdobionymi metalowymi zagłówkami, które podobają się zarówno nastolatkom, jak i dorosłym. Możemy się też zdecydować na łóżko, które jest wyposażone w materac lub dobrać go samodzielnie. Jeżeli wiemy tylko, że interesuje nas łóżko tapicerowane białe 180×200, to możemy jeszcze zdecydować o tym, czy ma być ono z pojemnikiem lub szufladami, czy to udogodnienie nie jest nam to do niczego potrzebne. Łóżko, które będzie spełniać wszystkie nasze wymagania ma duże szanse stać się naszym ulubionym sprzętem domowym.

Powrót na górę