Samochód z USA w Polsce, czyli jak zarejestrować auto?

Samochód z USA w Polsce, czyli jak zarejestrować auto?

Najpierw jest marzenie. Marzenie, żeby mieć auta USA. Import, finalizacja i oczekiwany pojazd stoi w twoim garażu. Pozostaje pytanie: co teraz? Samochód z USA trzeba zarejestrować. W jaki sposób? Potrzebne są do tego cztery kroki, bez których nie będzie można cieszyć się pojazdem.

Pierwsze kroki

Kiedyś rejestracja auta ze Stanów Zjednoczonych wiązała się z szeregiem trudności. Na szczęście obecnie procedury są znacznie prostsze.

  1. Opłaty importowe – należy przygotować pełną dokumentację wniesionych opłat: cła, akcyzy oraz podatku VAT. Jeżeli auto było zwolnione z jakiejkolwiek opłaty, należy przygotować potwierdzające to pisma.
  2. Dokumentacja pojazdu – trzeba zadbać o pełną dokumentację wozu, min. kartę pojazdu. Jest ona w języku angielskim, więc ważne jest tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego.
  3. Dostosowanie pojazdu – samochód z USA należy dostosować do norm europejskich. Nie są to duże przeróbki, ale trzeba je wykonać w warsztacie (np. wymiana żarówek, wyłączenie świateł, zmiana prędkościomierza).
  4. Wizyta w urzędzie – do urzędu komunikacyjnego należy udać się z dowodem, kompletem dokumentów potwierdzających zakup, dowód rejestracyjny, uiszczenie opłat, przegląd techniczny.

Od planów po cel – w bezpiecznych rękach

Tylko 30 dni – tyle czasu ma nabywca, by zarejestrować auta USA. Import, opłaty, dostosowanie, tłumaczenia i przygotowanie dokumentów trwa i nie zawsze okazuje się tak proste, jak to się wydaje. Ponadto należy liczyć się z dodatkowym wydatkiem podczas rejestracji samochodu zakupionego w Stanach Zjednoczonych. Spełnieniu wszystkich formalności trzeba poświęcić sporo czasu i cierpliwości, dlatego nie każdy się na to decyduje.

Właśnie od tego są firmy takie, jak my. Poszukamy wybranego modelu auta, dokonamy zakupu, zadbamy o transport, wszystkie opłaty, potrzebne przeróbki i formalności – także tu, w Polsce. Najpierw jest marzenie: samochód z USA, później… zrobimy wszystko, by to marzenie stało się rzeczywistością. Przez cały proces Wy i Wasz wymarzony samochód będziecie w bezpiecznych rękach.

Powrót na górę