Smakujemy kawę z zaangażowaniem

Smakujemy kawę z zaangażowaniem

Czy szybkie picie kawy nam się opłaci? Niekoniecznie tak musi być, ponieważ wtedy w ogóle nie będziemy się koncentrować na smaku i aromacie. A nie o to chodzi, gdy mamy kontakt z bardzo dobrą kawą. Załóżmy na przykład, że kupiliśmy kawę, która pochodzi od jakiegoś cenionego producenta i od najlepszych plantatorów na terenie Ameryki Południowej. Absolutnym grzechem będzie więc szybkie wypijanie kawy tak, jakbyśmy chcieli ugasić pragnienie. Takim płynem należy się po prostu delektować. Najlepiej kupić wtedy kawę ziarnistą i zmielić ją w młynku do kawy.

Kawa mielona i ziarnista są najlepsze?

Dobrze jest już oczywiście przejrzeć bardzo różne oferty, bo jak szybko się zorientujemy, będziemy mieli dostęp do bardzo różnych propozycji udostępnionych na przykład bezpośrednio przez producentów. Powszechnie zresztą od wielu dekad uważa się, że najbardziej smaczne i cenne, jeżeli chodzi o właściwości, będą kawy mielone oraz ziarniste. Na pewno też jest wielu zwolenników kaw rozpuszczalnych i one też mogą mieć na przykład sporą zawartość kofeiny. Generalnie jednak zasada jest taka, że powinniśmy kupować kawy, które będą w najmniejszym stopniu przetworzone. Najlepsza więc będzie tutaj oczywiście ziarnista. Wtedy jednak trzeba się wyposażyć w odpowiedni sprzęt, abyśmy mogli przygotować sobie kawę samodzielnie w domu. Trzeba posiadać młynek do kawy, ale to nie wszystko. Powinniśmy także mieć odpowiednie narzędzia, aby kawa została zaparzona. Można tu więc wykorzystywać ekspresy ciśnieniowe, ale doskonale też będą się sprawdzały kawiarki. Są też oczywiście osoby, które będą zalewać kawę mieloną wrzątkiem, ale wtedy musimy się liczyć z tym, że będą tutaj oczywiście obecne fusy.

Kawa rozpuszczalna jest również bardzo zdrowa?

Nie zapominajmy oczywiście także o tym, że kawa będzie posiadać jak najbardziej prozdrowotne właściwości. Trzeba tutaj naturalnie uważać z ilością, ponieważ poprzez kofeinę kawa będzie podnosić ciśnienie krwi. Dlatego osoby, które chorują na choroby serca lub nadciśnienie, powinny konsumpcję kawy skonsultować z lekarzem.

Powrót na górę