Świeczka na dobry nastrój

Świeczka na dobry nastrój

Piękny zapach to coś, co uprzyjemnia nam życie i wprawia w dobry nastrój, Wielu z nas przed wyjściem z domu skrapia się perfumami. Ale nie tylko one są sposobem na otoczenie się miłą wonią.

 

Trudna sztuka wyboru

Nawet najbardziej gustownie urządzonemu mieszkaniu będzie czegoś brakowało, jeżeli nie zadbamy o to, jakie w nim panują zapachy. Latem możemy wstawić do wazonu kwiaty, ale ich aromat jest ulotny i krótkotrwały. Zimą najpiękniejsze zapachy unoszą się w powietrzu, gdy przyrządzamy świąteczne potrawy czy pieczemy pierniki, jednak to też jest jedynie krótki okres. Najprostszym sposobem na powietrze pachnące przez cały rok są świeczki zapachowe. Zwłaszcza te oferowane przez renomowanych producentów. Mamy wówczas gwarancję, że wyprodukowano je z naturalnych, wysokiej jakości materiałów, a także pewność, że nie wypalą się zbyt szybko. Często jednak nie wiemy, jaki zapach wybrać, zwłaszcza gdy ten wybór jest duży, a każda ze świeczek zachwyca mieszanką nut zapachowych. Tę trudną sztukę wyboru warto zacząć od poznania grup zapachowych.

Na co dzień i od święta

Wybierać możemy spośród zapachów kwiatowych. Takie świeczki mogą cieszyć nasz zmysł węchu zapachami róży, peonii, lilli i całym bukietem pięknych kwiatów, jakie tylko możemy sobie wyobrazić. Świece te będą idealne na specjalne okazje – można je postawić na stole podczas uroczystości weselnych czy w czasie świąt wielkanocnych. Ich zapach jest intensywny, ale lekki. Drugą grupę stanowią zapachy świeże – które są jak lekki powiew wiatru, a kojarzyć nam się mogą z morską bryzą czy świeżo wypraną pościelą. Tu swoje miejsce znajdą też zapachy ziołowe. Clean cotton yankee candle to jedna z tych świec, które mają swoje miejsce w tej grupie. W ich nutach pobrzmiewa też aromat kwiatów w połączeniu z nutą cytryny i zielonych traw. Dla miłośników natury przeznaczone są także świeczki o aromatach owocowych, a amatorzy dobrego jedzenia mogą wybierać z bogatej oferty zapachów jedzenia i przypraw. Specjalne kompozycje zapachowe przeznaczone są także na takie okazje jak Boże Narodzenie czy inne uroczyste święta.

Powrót na górę