Jak ustalić podział majątku? Bydgoszcz i Kancelaria Adwokacka Adwokat Leszek Pankowski

Jak ustalić podział majątku? Bydgoszcz i Kancelaria Adwokacka Adwokat Leszek Pankowski

Kiedy można domagać się podziału majątku? Sprawdź już dziś!

Wniosek o podział majątku Bydgoszcz i okolice, a dokładniej Kancelaria Adwokacka Adwokat Leszek Pankowski, to świetne miejsce, aby tego dokonać. Można go złożyć w naprawdę wielu przypadkach. Najczęściej ma to miejsce w następujących sytuacjach: po śmierci małżonka, po orzeczeniu rozwodu lub separacji, po unieważnieniu małżeństwa, po ustanowieniu rozdzielności majątkowej przez sąd, po ogłoszeniu upadłości jednego z małżonka oraz na podstawie uzyskania orzeczenia ubezwłasnowolnienia jednego z małżonków. Możliwości jest naprawdę wiele, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Podział majątku Bydgoszcz — co tak właściwie podlega podziałowi majątku?

Podział majątku Bydgoszcz zgodnie z art. 31 Kodeksu rodzinnego do majątku wspólnego należą w szczególności: przedmioty majątkowe przynoszące dochód, w tym wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności oraz dochody z majątku wspólnego i osobistego małżonków, kwoty składek zewidencjonowanych na subkoncie prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz środki z rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego, małżonków. Podział majątku Bydgoszcz może także obejmować przedmioty zwykłego urządzenia domowego, udziały w spółce, hipotekę, akcje, użytkowanie wieczyste, służebność i spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Czym jest rozdzielność majątkowa i jak ją wprowadzić do Twojego małżeństwa?

Podczas trwania małżeństwa, jak i po jego rozpadzie, możesz wprowadzić rozdzielność majątkową, która umożliwia ograniczenie lub wyłączenie wspólności majątkowej. Dzięki niej każdy z małżonków jest wyłączną właścicielką lub wyłącznym właścicielem przedmiotów majątkowych nabytych przed i w trakcie trwania związku małżeńskiego. Aby ustanowić podział majątku Bydgoszcz w małżeństwie, należy podpisać umowę w formie aktu notarialnego (intercyzę) lub skierować sprawę do sądu.

Powrót na górę