Taśmy do paroizolacji w opinii dekarzy

Taśmy do paroizolacji w opinii dekarzy

Są one niezbędne do tego, żeby można było skutecznie uszczelnić dach, zachowując przy tym pełną ochronę przed utratą temperatury oraz negatywnym działaniem wilgotnego powietrza. W wyniku tego styropian oraz wełna mineralna mogą ulec uszkodzeniu do takiego stopnia, że stracą swoje wszystkie właściwości cieplne. Taśmy do paroizolacji służą do sklejenia poszczególnych płatów folii, aby zapewnić pełną ochronę termoizolacji.

Bezwzględne z wilgocią – taśmy do paroizolacji

To najwyższej jakości taśmy, które są wyposażone we właściwy materiał klejący, dzięki czemu zapewniają najlepszą ochronę przed wilgocią. Folie paroizolacyjne to polietylen i polipropylen, które różnią się od siebie stopniem przepuszczalności oraz izolacją temperatury. Taśmy do paroizolacji są bardzo elastyczne, gdyż muszą one pochłaniać wszelkie ruchy konstrukcji. Najczęściej producenci rekomendują używanie własnych wyrobów, jednakże nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Najważniejsze parametry to szerokość taśmy, jej kolor oraz właściwości lepiące.

Właściwości taśmy do paroizolacji

Zazwyczaj są one jednostronne, rzadziej zdarzają się dwustronne. Oprócz łączenia ze sobą poszczególnych płatów folii lub membran, taśmy do paroizolacji pomagają także przytwierdzić je do całej konstrukcji. Dzięki niej udaje się uzyskać optymalne warunki do przepływu powietrza przez elementy konstrukcyjne nieruchomości. To właśnie w wyniku takich inwestycji termoizolacja zostaje odpowiednio zabezpieczona przez nadmiernym zawilgoceniem.

Kupić taśmy do paroizolacji można w większości przypadków drogą online, nie tylko w stacjonarnych hurtowniach i sklepach. Dzięki temu dużo łatwiej udaje się zamówić je nawet do małych miejscowości, gdzie niekoniecznie działają dobrze zaopatrzone składy budowlane. Dzisiaj można kupić w ten sposób praktycznie wszystko, więc warto zaopatrzyć się w większe zapasy materiału. Taśmy do paroizolacji znacznie przyczyniają się do zwiększenia efektywności cieplnej budynku poddanego termoizolacji.

Powrót na górę