Jakie łóżeczko dla niemowlaka najlepiej sprawdzi się w małym pokoju?

Jakie łóżeczko dla niemowlaka najlepiej sprawdzi się w małym pokoju?

Wielu rodziców nierzadko staje przed problemem, związanym z pogodzeniem konieczności zakupu łóżeczka dla dziecka z niewielką ilością wolnego miejsca. Łóżeczko, jak zapewne doskonale wiemy, jest bowiem opcją niezwykle praktyczną i pożyteczniejszą. Obecność ochronnych szczebli zabezpieczy niemowlaka przed wypadnięciem i zrobieniem sobie krzywdy, pozwalając jednocześnie na bezpieczne ćwiczenie siadania oraz wstawania. Większa ilość wolnego miejsca, w porównaniu z koszykiem bądź kołyską, umożliwi również dziecku zabawę oraz bardziej komfortowe leżakowanie. I chociaż wielu osobom wydaje się, że łóżeczko to opcja wyłącznie dla właścicieli większych domów i mieszkań, w rzeczywistości na rynku nie brakuje przystępnych rozwiązań, po które sięgnąć może każdy rodzic. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

Zalety dostawnych łóżeczek

Przeszukując sklepowe oferty, z pewnością natkniemy się na ciekawe rozwiązanie, jakim jest dostawne łóżeczko dla dziecka. Mebel ten charakteryzuje się szczeblami, które możemy przesunąć ku dołowi, umożliwiając tym samym bezproblemowe dostawienie łóżeczka do naszego łóżka. Z rozwiązania tego możemy skorzystać w wielu sytuacjach – czasem w domu najzwyczajniej w świecie nie ma miejsca na utworzenie osobnego pokoju dla malucha, zaś w innych przypadkach dziecko musi spać u nas tymczasowo. Łóżeczka dostawne znacząco ułatwiają przy tym karmienie piersią, dzięki czemu bardzo często sięgają po nie przezorni rodzice, którzy preferują ciągłą gotowość podczas opieki nad dzieckiem w godzinach nocnych. Przykładem niezawodnego łóżeczka tego typu jest Piccolo Due polskiej marki Klupś.

Łóżeczka z szufladami

Inną ciekawą opcją, która znakomicie sprawdzi się w pokojach o mniejszym metrażu, jest łóżeczko dla dziecka ze zintegrowaną szufladą. Obecność tego dodatkowego elementu nadaje łóżeczku nowoczesnego, stylowego charakteru, czyniąc je efektowną ozdobą pokoiku. Także i te meble znajdziemy w asortymencie marki Klupś. Przykładem jest tu chociażby łóżeczko Henry, wyposażone dodatkowo w funkcję kołysania. Wbudowana szuflada sprawia, że nie musimy martwić się o brak wolnej przestrzeni na przechowywanie pościeli, zaś mechanizm kołyszący ułatwi nam uśpienie malucha.

Powrót na górę