Specjalistyczne szkła do okularów na każdą sytuację

Specjalistyczne szkła do okularów na każdą sytuację

Podstawą funkcjonalności okularów są szkła w nich wykorzystane. Wady wzroku przyjmują bowiem zróżnicowane formy, zaś spora część szkieł, dostępnych na naszym rynku, ma dodatkowo za zadanie zapobiegać postępującym schorzeniom. Możemy więc wybrać spomiędzy szerokiej gamy szkieł progresywnych oraz korygujących, przeznaczonych chociażby do poprawy wzroku o osób z astygmatyzmem. Decydując się zatem na zakup pierwszej pary okularów lub wymiany obecnie noszonej na nową, dobrze jest zapoznać się wpierw z różnymi ich rodzajami. W niniejszym artykule opowiemy o przykładowych typach szkieł, cieszących się obecnie sporą popularnością.

 

Okulary z filtrem światła niebieskiego – niezbędnik przy pracy biurowej

 

Wielogodzinne wpatrywanie się w ekran komputera nierzadko prowadzi do postępujących wad wzroku. Powodem jest tu wysokoenergetyczne światło niebieskie, emitowane przez monitory. I chociaż początkowo możemy odczuwać jedynie zmęczenie lub chwilowe zaburzenie wzroku, z czasem problemy te stają się permanentne. Z tego też powodu, niezwykle popularne stały się ostatnimi czasy okulary z filtrem światła niebieskiego, redukujące jego nadmiar. To z kolei przekłada się na większy komfort podczas pracy oraz zachowanie zdrowia oczu.

 

Szkła progresywne – najlepszy sposób na prezbiopię

 

Nierzadko zdarza się, że osoby po czterdziestym roku życia zauważają u siebie znaczne pogorszenie wzroku. To z kolei sprawia, że często decydujemy się na zakup drugiej pary okularów, jako uzupełnienie dotychczasowego akcesorium na krótkowzroczność, z którą zmagaliśmy się od lat. Szkła progresywne są znakomitą alternatywą dla tego typu rozwiązań, ponieważ pozwalają nam one na widzenie z każdej odległości. Podobnie jak okulary z filtrem światła niebieskiego, także i to rozwiązanie wymaga od nas jednak odpowiedniego doboru szkieł, względem naszego wzroku. Z tego też powodu, powinniśmy korzystać wyłącznie z usług specjalistycznych sklepów, oferujących profesjonalną konsultację ze specjalistą. Przykładem takiego sprzedawcy jest tu chociażby polski sklep internetowy E-Okularnicy.

Powrót na górę