Jakie suplementy dla mężczyzn starających się o dziecko?

Jakie suplementy dla mężczyzn starających się o dziecko?

Suplementy dla mężczyzn starających się o potomstwo wspomagają dobrą kondycję męskiego układu rozrodczego, czyli zwiększają ilość plemników i ich jakość. Które suplementy dla mężczyzn starających się o dziecko będą najlepsze?

Jakie witaminy powinny zawierać suplementy dla mężczyzn starających się o dziecko?

Czas starania się o potomstwo jest dla wielu par bardzo ważny. Dotyczy to również dbania o zdrowie, które ma wpływ nie tylko na stan całego organizmu, lecz również na proces zapłodnienia, a następnie donoszenia ciąży. Dlatego tak ważny jest aspekt płodności, ponieważ nawet niewielkie zaburzenia mogą przyczynić się do niepowodzeń.

W trakcie starań o dziecko powinny o siebie dbać nie tylko kobiety, lecz mężczyźni również. Dlatego tak ważne jest, aby panowie stosowali suplementy dla mężczyzn starających się o dziecko. Dzięki temu mogą poprawić jakość nasienia, a tym samym zwiększyć szanse na zapłodnienie. Jakie witaminy powinny znaleźć się w suplementy dla mężczyzn? Na pewno wit. A i E, które mają pozytywny wpływ na jakość plemników. Niezbędny jest również cynk, który jest minerałem mającym decydujący wpływ na męską płodność. Suplementy dla mężczyzn starających się o dziecko powinny również zawierać selen i magnez, które dopełniają działanie cynku.

Kwas foliowy ważny składnik suplementy dla mężczyzn

Kwas foliowy suplementują kobiety starające się o dziecko. W przypadku mężczyzn witamina ta ma dobroczynny wpływ na jakość plemników. W połączeniu z cynkiem znacząco podnosi liczebność plemników. Dlatego taki duet powinien być w suplementach dla mężczyzn, którzy starają się o potomstwo. Lekarze zalecają, aby mężczyźni w okresie rozrodczym spożywali 400 mikrogramów kwasu foliowego dziennie.

Dieta jako wsparcie suplementacji

Aby zwiększyć płodność oprócz stosowania suplementy dla mężczyzn warto spożywać produkty, które pozytywnie wpływają na płodność. Dlatego dietetycy zalecają wykluczenie z jadłospisu dań typu fast-food, słodyczy oraz żywności przetworzonej.

Powrót na górę